KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16417277
nr 1641 7277
Alexandra Korsakoff-Galston
(1884-1967), Ryssland/USA
Signerad. Akvarell, bildmått: 29x43 cm, yttermått inklusive ram: 39x53 cm
Alexandra Korsakoff-Galston, rysk-amerikansk konstnär född 1884, död 1967.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 9 september 2024
kl 18:02:29
Alexandra Korsakoff-Galston
Läs mer om Alexandra Korsakoff-Galston