KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16417277

nr 1641 7277

Alexandra Korsakoff-Galston

(1884-1967), Ryssland/USA

Signerad. Akvarell, bildmått: 29x43 cm, yttermått inklusive ram: 39x53 cm

Alexandra Korsakoff-Galston, rysk-amerikansk konstnär född 1884, död 1967.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 9 september 2024
kl 18:02:29

Alexandra Korsakoff-Galston

Läs mer om Alexandra Korsakoff-Galston